Elementarz – Zeszyt ćwiczeń

W ubiegłym roku światło dzienne ujrzała nasza pierwsza IMPETowa książka – „Łęczycki Elementarz” autorstwa Piotrka Banasika i Matyldy Daktyl (w dalszym ciągu można ją kupić tutaj. W tym roku do rąk najmłodszych łęczycan oddajemy niewielką książeczkę z kolorowankami, ćwiczeniami i zagadkami dla dzieci. Chociaż ów „Zeszyt ćwiczeń” kolportowaliśmy w łęczyckich szkołach podstawowych, to chcemy udostępnić go wszystkim pozostałym zainteresowanym – możecie pobrać go, klikając na okładkę obok, i wydrukować na domowej drukarce. Udanej zabawy!

Wydaliśmy książkę!

Wśród wielu rozmaitych projektów, realizowanych przez Stowarzyszenie IMPET, ten jest dla nas szczególny. W ramach naszych działań, we współpracy z Urzędem Miejskim w Łęczycy napisaliśmy i wydaliśmy ilustrowaną książkę dla dzieci, odnoszącą się do historii, tradycji oraz współczesności Łęczycy i regionu łęczyckiego. Bezpłatny egzemplarz trafi do wszystkich pierwszoklasistów z łęczyckich szkół podstawowych, dzięki czemu dzieci będą mogły – w atrakcyjnej, ilustrowanej i wierszowanej formie – poznać miasto, w którym mieszkają, uczą się i dorastają.

To pionierska inicjatywa, która w takim zakresie nie była realizowana w żadnej miejscowości w Polsce. Pozwoli ona nie tylko kształtować lokalny patriotyzm i miłość do swojej „małej ojczyzny” u młodych łęczycan, ale także da szansę na przekazanie estetycznych wzorców w zakresie słowa pisanego i sztuk wizualnych.

Dziękujemy za tak entuzjastyczne przyjęcie naszej publikacji! Już wiemy, że „Łęczycki Elementarz” doczeka się dodruku!

Jak ją zdobyć?

„Łęczycki Elementarz” można zdobyć na kilka sposobów:

– zamówić w przedsprzedaży na stronie naszej ilustratorki, Matyldy Daktyl (przedsprzedaż w dniach 10-17 września – egzemplarze trafią do zamawiających na początku października) – po 17 września liczba egzemplarzy w sklepie Matyldy Daktyl będzie ograniczona wielkością nakładu dodruku;

– znaleźć w jednej z dwóch łęczyckich księgarń (Księgarnia W Alejkach, Aleje Jana Pawła II 13 / Księgarnia Pegaz, Kilińskiego 7B) – do każdej trafi około 20 egzemplarzy, więc warto się spieszyć!;

– egzemplarze promocyjne z pierwszego nakładu będą nagrodami w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie IMPET – śledźcie nasze media społecznościowe!

Kto nam pomaga?

Do stworzenia książki zaprosiliśmy:

Piotra Banasika – łęczycanina; fotografa i dziennikarza, współzałożyciela Stowarzyszenia, aktywnie działającego na rzecz miasta;

Matyldę Daktyl – ilustratorkę, graficzkę, kuratorkę wystaw, zajmującą się sztukami wizualnymi, od kilku lat współpracującą ze Stowarzyszeniem.

Chcesz nas wesprzeć?

Trzymaj za nas kciuki i śledź nasze postępy na tej stronie internetowej – będziemy tutaj publikować wszelkie najnowsze wieści na temat naszej publikacji. Możesz też wesprzeć nas finansowo, dokonując przelewu z dopiskiem „ELEMENTARZ” na konto:

69 1600 1462 1839 1081 6000 0001 (BGŻ)

Jeśli jesteś wydawcą, realizatorem nagrań, tworzysz muzykę do audiobooków lub ogarniasz inne rzeczy, które mogą być w tym projekcie przydatne – skontaktuj się z nami przez mejla lub media społecznościowe. Czekamy!

Mamy gratisy!

Klikając w rysunek lub przycisk po prawej stronie (albo poniżej, w zależności od przeglądarki), możesz pobrać pięć kolorowanek z wierszykami, które przygotowaliśmy specjalnie na potrzeby głosowania w Budżecie Obywatelskim Miasta Łęczycy. To całkiem sporo miejsca, by najmłodsi dali upust swojej wyobraźni, a starsi mogli odstresować się przy kolorowaniu szczegółów koronki z chusty kamelowej. Sprawdźcie!

Powyżej możesz pobrać skróconą wersję „Łęczyckiego Elementarza”.

Chcesz o nas napisać w prasie lub opowiedzieć na antenie? Tu znajdziesz informację prasową.

marcin z Łęczycy