Jeśli masz zielone serce i kochasz robić zdjęcia, weź udział w konkursie fotograficznym, organizowanym przez Stowarzyszenie IMPET w ramach projektu „Zielone sfery okiem kamery”. Do konkursu zapraszamy przede wszystkim uczniów wszystkich szkół z Łęczycy i okolic (choć nie tylko), którzy w fotograficznych zawodach rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych i trzech obszarach tematycznych. – kategoria I – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych; temat: „Leśne ludki rozwiewają smutki” – zrób zdjęcie ukazujące piękno okolicznych lasów zimą; – kategoria II – uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów; temat: „Czas zielonej mody – pomników przyrody” – zrób zdjęcie przedstawiające Twój ulubiony pomnik przyrody w powiecie łęczyckim; – kategoria III – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz pozostałe osoby, niemieszczące się w dwóch pierwszych kategoriach; temat: „Pradolina Warszawsko-Berlińska – unikalne siedliska” – zrób zdjęcie, pokazujące bogactwo naturalne obszaru Pradoliny Warszawsko-Berlińskiej na Ziemi Łęczyckiej. – Głównym celem konkursu jest zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu łęczyckiego na temat różnorodności ekologicznej regionu – opowiada Marcin Tober, prezes Stowarzyszenia. I dodaje, że istotnym aspektem rywalizacji jest także zachęcenie adeptów fotografii do rozwijania umiejętności oraz propagowanie zasad uczciwej rywalizacji i konfrontowania swoich umiejętności z innymi. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać drogą elektroniczną pod adresem konkurs.impet@wp.pl w nieprzekraczalnym terminie 15 marca 2019 roku. Szczegółowe parametry fotografii określono w regulaminie konkursu. Nadesłane fotografie będą oceniane przez Jury Konkursu, w skład którego wejdą profesjonalni fotografowie, społecznicy z terenu powiatu oraz przedstawicieli instytucji partnerskich. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas finału projektu „Zielone sfery okiem kamery”, 23 marca 2019 r.