KONKURS FOTOGRAFICZNY
„PORTRETY MULTIMEDIALNE”

Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne IMPET i Grupa Vectra S.A., we współpracy z Urzędem Miejskim w Łęczycy oraz Domem Kultury w Łęczycy mają zaszczyt zaprosić do udziału w Konkursie Fotograficznym „Portrety Multimedialne”.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich mieszkańców Łęczycy i powiatu łęczyckiego – amatorów i profesjonalistów, miłośników fotografii i tych, którzy dopiero zakochują się w sztuce robienia zdjęć. Nie trzeba ton drogiego sprzętu – liczy się pomysł, kreatywność, wyjątkowe ujęcie tematu czy ciekawa historia Waszych modeli.

Efektem – oprócz wartościowych nagród dla najciekawszych prac – będzie wystawa łęczyckich portretów: naszych bliskich, przyjaciół czy kompletnie nieznajomych osób, które udało się zatrzymać w fotograficznym kadrze. Opowiedzmy ich historie i poznajmy się bliżej!

Chcesz być na bieżąco? Sprawdź nasze facebookowe wydarzenie! Znajdziesz tam najnowsze informacje, poradniki i pomysły, jak portretować kreatywnie. Do dzieła!

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Zrób zdjęcie!

W tym konkursie chodzi o portret, więc poprosimy o zdjęcie wybranej przez Ciebie osoby: kogoś z rodziny, najbliższego  przyjaciela czy dawno niewidzianego znajomego. A może zauważysz coś ciekawego u osoby mijanej przypadkiem na ulicy?

Zostawiamy pełną dowolność, jednak warunek jest jeden: Twój model musi być związany z Łęczycą lub powiatem łęczyckim.

Przyślij je nam!

Na Twoje zgłoszenie czekamy do 21 czerwca 2020 roku pod adresem mejlowym konkurs@stowarzyszenieIMPET.pl. Preferujemy plik .jpg o dłuższym boku min. 2048 pikseli, choć większy plik z pewnością przyda się do przygotowania wystawy łęczyckich portretów.

W zgłoszeniu podaj swoje dane kontaktowe (adres, telefon, mejl) i napisz, kto i dlaczego jest Twoim modelem oraz jaki jest jego związek z Łęczycą.

Wygraj nagrody!

Dzięki naszym partnerom i sponsorom mamy trochę nagród do rozdania: jest całkiem niezły aparat fotograficzny, są bony na kursy fotograficzne, paski do aparatów i parę innych rzeczy. Jest też nagroda specjalna za połączenie zdjęcia i historii, przyznana przez Burmistrza Miasta.

Łączna pula nagród to ponad 2500 zł i cały czas rośnie – jest więc o co walczyć. Ale to nie wszystko, bo…

Wystaw się!

Nie ma nic lepszego w zdjęciach niż ich drukowanie i oglądanie na ścianach – dlatego chcemy zaprosić wszystkich uczestników na wystawę pokonkursową, którą ugości Dom Kultury w Łęczycy. To niepowtarzalna okazja, żeby stworzyć wielki zbiorowy portret łęczycan i porozmawiać o ich historiach!

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie będzie to możliwe – bo wiadomo, wirus – ale postaramy się, by powstała jak najszybciej.

 

NAGRODY

Nagroda główna – Grand Prix

Aparat fotograficzny SONY RX100

wartość 1499 zł

Zaawansowany aparat kompaktowy o niewielkich gabarytach i ogromnych możliwościach, wykorzystywany przez specjalistów od fotografii ulicznej. Korzysta z profesjonalnych technologii firmy Sony oraz optyki zaprojektowanej przez Zeiss, co jest gwarancją ponadprzeciętnej jakości. Kieszonkowa konstrukcja sprawia, że jest on znakomitą propozycją na codzienne fotograficzne wędrówki.

II Nagroda

Statyw Manfrotto 290 Xtra z głowicą MH804

wartość 675 zł

Znakomity statyw ze średnio zaawansowanej półki produktów wiodącego producenta trójnogów – firmy Manfrotto. Aluminiowa konstrukcja zapewnia stabilność, pozwalając unieść sprzęt o wadze nawet pięciu kilogramów. Dzięki swej niewielkiej wadze (ok. 2 kg z głowicą) statyw świetnie łączy wytrzymałość z mobilnością i z powodzeniem sprawdzi się w plenerze. Precyzyjna głowica pomoże w uzyskaniu równych i nieporuszonych ujęć.

Nagroda Specjalna

Bon o wartości 500 zł do Akademii Fotografii

wartość 500 zł

Bon podarunkowy do wykorzystania w Akademii Nikona to świetny pomysł na początek przygody z fotografią lub zwiększenie swoich umiejętności. Voucher daje swobodę wyboru fotograficznych zainteresowań i pozwala rozwijać swój talent. Wiedza to ponadczasowy kapitał, który ma się zawsze przy sobie!

JURY KONKURSOWE

Piotrek Banasik

Piotrek Banasik

Przewodniczący Jury

fotograf, współzałożyciel naszego stowarzyszenia i pomysłodawca wielu naszych działań. Na co dzień mieszka w Krakowie, gdzie robi zdjęcia (więcej znajdziecie na BananStudio.pl), a na odległość dba o medialne wsparcie IMPETowych projektów. W wolnych chwilach pisze limeryki, gra w piłkę i bawi się z kotem.

Monika Kupis-Borkowska

Monika Kupis-Borkowska

Miłośniczka historii zarówno w skali makro (którą stara się wbić do głów swoich uczniów), jak i w skali mikro (którą bada w ramach działań Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej). Lubi bywać tam, gdzie coś się dzieje, i fotografować zastaną rzeczywistość. W wolnym czasie ogląda stare zdjęcia i spędza czas z najbliższymi.

Michał Łepecki

Michał Łepecki

Rocznik ’81, zawodowo fotografuje od 13 lat. Przez 10 lat fotoreporter Gazety Wyborczej, obecnie fotoedytor i freelancer. Lubi portretować ludzi i pracować pod presją czasu. Aktualnie większość czasu spędza na fotografii kulinarnej.
Michał Ramus

Michał Ramus

Fotograf, finalista 5. edycji Konkursu Fotografii Teatralnej, specjalizujący się w reportażu z wydarzeń kulturalnych. Obok fotografii teatralnej, koncertowej i portretowej w jego portfolio znajdują się również fotografie podróżnicze i takie, których tematem jest codzienność. Zainteresowany człowiekiem oraz jego relacją z naturą – co z łatwością dostrzeżecie na jego fotograficznym profilu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

zanim napiszesz – sprawdź, może już ktoś o to pytał

Dlaczego konkurs jest skierowany tylko do mieszkańców Łęczycy i powiatu?

W konkursie mogą wziąć udział byli i obecni mieszkańcy powiatu łęczyckiego, bo jego organizatorem jest Stowarzyszenie IMPET, którego statutowa działalność obejmuje właśnie ten obszar. Planujemy jednak rozszerzać nasze zasięgi, więc kto wie – może już wkrótce zrobimy coś ogólnopolskiego?

Śledźcie nas uważnie!

Jestem łęczycaninem, ale aktualnie mieszkam poza miastem. Czy mogę wziąć udział w konkursie?

Tak! Jeśli Twoje zdjęcie opowiada „łęczycką” historię i jest wykonane na terenie powiatu – zapraszamy do udziału w konkursie!

Jak interpretować "portret"? Czy to tylko twarz?

Nie! Portret to po prostu przedstawienie wizerunku postaci, oddające jej charakter i historię. Zostawiamy pełną dowolność w interpretacji tego zadania – możecie fotografować tylko twarz, ale też całą postać w jej charakterystycznym otoczeniu. Jury konkursu doceni kreatywność ujęcia – spróbujcie więc wykorzystać rozmaite sposoby przedstawiania ludzi, jakie oferuje fotografia. Jesteśmy ciekawi Waszych zdjęć i Waszych opowieści.

Nie znam nikogo ładnego / interesującego / przystojnego. Co robić?

Piękno i ciekawość są w każdym człowieku – fotografia ma je tylko z nich wydobyć. Nie musisz daleko szukać – może udział w konkursie będzie szansą na jeszcze lepsze poznanie swoich bliskich? Albo pozwoli zagadać do kogoś, do kogo do tej pory nie miałeś/miałaś śmiałości się odezwać? Może zrobisz zdjęcie ulubionej sprzedawczyni albo przypadkowemu przechodniowi na ulicy?

Tak czy inaczej pamiętaj, żeby uzyskać jego zgodę na fotografowanie i publikowanie zdjęcia!

Ile zdjęć i w jakiej formie mogę zgłosić do konkursu?

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu nie więcej niż 3 zdjęcia. Wystarczy wysłać je do nas na adres: konkurs@stowarzyszenieIMPET.pl. Prosimy o przysyłanie zdjęć w formacie .jpg, o wielkości nie większej niż 3 MB, rozdzielczości 72 ppi oraz dłuższym boku długości 2048 px. Warto zachować oryginał zdjęcia – przyda się przy organizacji wystawy pokonkursowej!

A jeśli nie wiesz, czy Twoje zdjęcie spełnia te wymagania, wyślij je tak czy inaczej – na pewno coś zaradzimy!

Co z prawami do publikacji wizerunku osób portretowanych?

Stosownie do zapisów Regulaminu (§ 6, pkt 3) zgłoszenie fotografii do Konkursu jest równoznaczne z zapewnieniem, że Uczestnik posiada prawa do publikacji wizerunku osoby (lub osób) znajdujących się na nadesłanej fotografii. 

Co z prawami autorskimi do nadesłanych zdjęć?

Uczestnik Konkursu przekazuje Organizatorowi licencję niewyłączną na publikowanie nadesłanych fotografii w mediach tradycyjnych i elektronicznych w celach niekomercyjnych, wynikających ze Statutu Organizatora, oraz posługiwanie się nimi w materiałach reklamujących Konkurs i Wystawę Pokonkursową.

Uczestnik Konkursu zachowuje prawa autorskie majątkowe i niemajątkowe do nadesłanych zdjęć.

Nie jestem jeszcze pełnoletnia, a chcę wziąć udział w konkursie. Mogę?

Rzecz jasna – konkurs nie ma kategorii wiekowych, ale jest otwarty dla wszystkich. Ze względów proceduralnych potrzebujemy jednak zgody Twojego opiekuna na udział w konkursie – odezwij się do nas, żeby uzyskać jej wzór.

Sprawdź regulamin

Zanim wyślesz zdjęcia, zapoznaj się z Regulaminem Konkursu. Warto – mimo dość specyficznego języka – bo zawiera on szereg istotnych informacji, takich jak kwestie nadsyłania zgłoszeń, obrad jury czy przyznawania nagród, ale także sprawy związane z wykorzystaniem wizerunku osób portretowanych, prawami autorskimi i RODO.

ORGANIZATORZY i PARTNERZY

Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne IMPET

Grupa VECTRA S.A.

Urząd Miejski w Łęczycy

Dom Kultury w Łęczycy

Multimedia Polska

Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne IMPET

ul. Kościelna 4

99-100 Łęczyca

konkurs@stowarzyszenieIMPET.pl

tel. 732 770 046

 

KRS: 0000661170

NIP: 507 009 36 01

REGON: 36645403900000

Nr konta: 69 1600 1462 1839 1081 6000 0001 (BGŻ BNP Paribas)