Poznaj nasz zespół!

Marcin Tober

Prezes Stowarzyszenia

Basista po uszy zakochany w swojej gitarze. Silnie uzależniony od muzyki – to jego pasja, zawód i życiodajny tlen. W Stowarzyszeniu odpowiedzialny za zdroworozsądkowe podejście do wszystkiego i wszystkich, PR całego zespołu i organizację tzw. wykonów. Ma szczęśliwą rękę do ludzi. Mistrz ciętej riposty, optymista z niebanalnym poczuciem humoru. Na co dzień zaraża muzyką swoich uczniów, nawet ci najbardziej odporni na dźwięki chętnie przychodzą na urzędowe 45 minut. Opiekun wielokrotnie nagradzanego zespołu „Pierożki”. Fan sportu, mody męskiej, biografii kontrowersyjnych postaci i kolekcjoner płyt z dobrą muzyką.

Agnieszka Modlińska

Wiceprezes Stowarzyszenia

Polonistka, wykształcony doradca zawodowy, na co dzień oddany swojej pracy nauczyciel języka polskiego oraz opiekun prężnie działającego koła teatralnego. Wielbicielka dobrego kina, literatury biograficznej i syna Miłosza. W Stowarzyszeniu odpowiedzialna niemalże za wszystko. Siła spokoju, organizator spotkań, ostateczny weryfikator wszystkich stowarzyszeniowych tekstów. Dobry duch zespołu, specjalistka od mediacji. Chodząca łagodność, na co dzień wierna łacińskiej sentencji Seneki Vincit malos pertinax bonitas („Zwycięża złych nieustanna dobroć”). Jednogłośnie mianowana rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia.

Agnieszka Wyrzykowska

Skarbnik Stowarzyszenia

Uosobienie profesjonalizmu i pracowitości w jednym. Ceniony matematyk, który koncentruje się na tym, czego uczeń jest w stanie się nauczyć. Znana z innowacyjnych działań w dziedzinie przedsiębiorczości, współzałożycielka najlepszego Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w kraju. W myśl zasady, że jeśli …człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym, wciąż doskonali swoje kwalifikacje. W stowarzyszeniu dba o przestrzeganie wszelkich terminów i procedur, jest motorem napędowym większości inicjatyw. Wrodzona skromność pozwoliłaby jej podpisać się tylko pod stwierdzeniem, że lubi muzykę reggae i żółte kwiaty.

Ewelina Tober

Członek Zarządu

Anglistka, która swój zawód traktuje jak misję i ponad sen przedkłada pisanie projektów, między innymi międzynarodowych. Sukcesywnie okrąża ze swoimi podopiecznymi kulę ziemską w celu poznania innych kultur i szlifowania znajomości języka obcego. W życiu wierna słowom Stanisława Jerzego Leca, który mawiał, że przeznaczeniem człowieka jest być nim. Inicjatorka stowarzyszeniowych działań, współodpowiedzialna za tworzenie dokumentów, analiz i realizację pomysłów pozostałych członków grupy. Pasjonuje się hodowlą roślin doniczkowych, literaturą anglojęzyczną, gotowaniem, blogiem Doroty Szelągowskiej, a także serią przygód z udziałem Jamesa Bonda.

Beata Moruzgała

Członek Zarządu

Z wykształcenia matematyk. Istny wulkan energii, aktywistka, znana z bezpośredniości i szczerości, nawet do bólu. Mocno stąpa po ziemi, nieustępliwa, nieugięta, konsekwentna w działaniu w słusznej sprawie. Podobnie jak Irena Kwiatkowska żadnej pracy się nie boi – na brak zajęć nie narzeka: prywatnie jest mamą trójki dzieci (w tym bliźniaków). Melomanka i miłośniczka krzyżówek typu „jolka”. Odpowiedzialna za dialog na linii Stowarzyszenie – społeczność lokalna. Hasło, które na co dzień daje jej energię do działania: Marzenia się spełniają – pod warunkiem, że się je ma.

Krzysztof „Junior” Góralczyk

Członek Komisji Rewizyjnej

Najbardziej kreatywna dusza w Stowarzyszeniu. Wieczny optymista, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Na co dzień sprawuje funkcję dyrektora i kierownika wszelakich przedsięwzięć. Gra na gitarze w Kapeli Łęczyckiej, ale najwięcej wie o kablach, mikrofonach, relacjach: wyższa góra – niższy dół, piecach, wzmacniaczach itp. W momentach największej weny czy inspiracji pisze maile do samego Zbigniewa Preisnera, zaś jego książka telefoniczna pęka w szwach od numerów do najznamienitszych osobistości sceny muzycznej, nie tylko polskiej.