Wśród 155 projektów zadań, które pozytywnie przeszły przez gęste sito rekomendacji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego, trzy projekty dotyczą Łęczycy i okolic. Warto oddać na nie swój głos – to nic nie kosztuje, a pozwoli wzbogacić ofertę kulturalną i turystyczną miasta – tym bardziej, że jeden to projekt IMPETowy.

Zagłosuj na projekt Stowarzyszenia IMPET!

Wnioskodawcą pierwszego z projektów są członkowie Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalne IMPET, które wpisało się w Łęczycy już kilkoma znaczącymi działaniami: od początku roku w mieście funkcjonuje Pracownia Orange, zaś całkiem niedawno swój finał miał inny projekt realizowany przez IMPET – skierowana do młodzieży i seniorów akcja „Równać Szanse”. Tym, co łęczycanie pamiętają z działań stowarzyszenia najlepiej, są widowiska słowno-muzyczne, w których na warsztat idą utwory wybitnych polskich autorów. Ostatnio – Juliana Tuwima, którego córka, Ewa Tuwim-Woźniak, gościła na finałowym koncercie.

– Tym razem chcieliśmy przypomnieć twórczość Jana Brzechwy i historię Akademii Pana Kleksa – opowiada Marcin Tober, prezes Stowarzyszenia IMPET. – Projekt „Zostań uczniem Akademii”, zgłoszony przez nas do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego, daje szansę, by koncert przedstawić nie tylko w Łęczycy, ale także poza nią – dodaje. I przekonuje, że realizacja projektu w gminach wiejskich przyczyni się do wyrównywania szans młodych ludzi, pochodzących z różnych środowisk. – Chcemy nie tylko zaprezentować świetny muzyczny spektakl, ale również zaangażować w jego przygotowanie dzieci i młodzież z okolicy, żeby wszyscy zostali uczniami Akademii – kończy Marcin Tober.

Głosować na wybrane projekty można na trzy sposoby: wysyłając wniosek pocztą do Urzędu Marszałkowskiego, wypełniając papierowy wniosek i składając go w wyznaczonym miejscu (w Łęczycy to Starostwo Powiatowe) bądź też oddając głos przez formularz internetowy na stronie www.bo.lodzkie.pl. Zadanie „Zostań uczniem Akademii” ma numer 125. Wybrać można jeden projekt wojewódzki oraz trzy projekty subregionalne – zachęcamy, by IMPETowy projekt ocenić na trzy punkty!