Podczas antywirusowej kwarantanny lepiej nie wychodzić z domu – dotyczy to zwłaszcza osób w podeszłym wieku. Czasami jednak nie da się uniknąć zakupów lub innych drobnych sprawunków. Swoją pomoc w tym zakresie oferują członkowie łęczyckiego stowarzyszenia IMPET.

– Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, nie ma precedensu, dlatego staramy się reagować na bieżąco – opowiada Marcin Tober, prezes IMPETu. – Jako organizacja społeczna czujemy się w obowiązku pomóc osobom najbardziej narażonym na niebezpieczeństwo, stąd nasze ogłoszenie.

Członkowie stowarzyszenia zapewniają, że z uśmiechem i – nomen omen – impetem zrobią dla osób starszych drobne zakupy czy pomogą w załatwieniu najpilniejszych spraw: wyślą listy na poczcie, odbiorą rzeczy z pralni czy opłacą rachunki. Wszystko po to, aby uniknąć ryzyka związanego z koronawirusem. Osoby potrzebujące pomocy, ich bliscy czy opiekunowie mogą zgłaszać się do organizatorów akcji, korzystając ze specjalnego numeru telefonu: 732 770 046, a także przez profil facebookowy organizacji (fb.com/StowarzyszenieImpetpl) bądź pod adresem mejlowym stowarzyszenie.impet@wp.pl.

– Od chwili uruchomienia nasza akcja przyciąga coraz więcej zainteresowanych osób – opowiada Marcin Tober. – Co ciekawe, zgłaszają się nie tylko potrzebujący, ale także ci, którzy chcieliby tę pomoc nieść, ale brakowało im do tego organizacyjnych ram. Chętnie przygarniemy pod nasze skrzydła nowych wolontariuszy, bo na cały rok zaplanowaliśmy kilka innych akcji, miejmy nadzieję, że w znacznie przyjemniejszych okolicznościach – dodaje prezes organizacji.

Stowarzyszenie IMPET powstało w Łęczycy w 2017 roku i od tego czasu działa na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych. Członkowie organizacji podejmują działania na rzecz aktywizacji i integracji lokalnej społeczności, wzbogacając ofertę kulturalną i edukacyjną miejskich instytucji. Wśród dotychczasowych sukcesów stowarzyszenia warto wymienić m.in. powołanie do życia Pracowni Orange, organizację koncertów z udziałem łęczyckich muzyków i wokalistów czy przeprowadzenie pierwszej edycji Mistrzostw Łęczycy w Fotografii.