Tu Tuwim – lekcja z Julianem Tuwimem

Zapewne wiecie, co stoi na stacji, albo czym zaczyna się jesień. Ale Julian Tuwim to nie tylko „Lokomotywa” albo „Wspomnienie” –  to także dziesiątki innych utworów, które na stałe wpisały się w historię polskiej literatury oraz – o czym nie wszyscy wiedzą – historię polskiej piosenki. Projekt „Tu Tuwim” jest od tego, żeby je przypomnieć albo odkryć.

To już trzeci – po Agnieszce Osieckiej i Wojciechu Młynarskim – polski twórca, prezentowany w projekcie „Lekcja z…”. Widzowie koncertu będą mieli okazję wyruszyć w podróż z Julianem Tuwimem przez Jego twórczość, ale także przez miejsca, które sam odwiedzał, w których mieszkał i o których pisał. Stąd dźwiękonaśladowczy tytuł, przypominający odgłos trąbiącej kolejki, stąd piosenki, mniej lub bardziej związane z podróżą, tęsknotą, ale także poszukiwaniem – w drodze – swojej miłości. Podróże te mogą być interpretowane dosłownie, ale także – równie często – metaforycznie: jako „podróż” przez życie”.

Już 14 maja na scenie łęczyckiego Domu Kultury pojawią się młodzi artyści niemal z całej Polski, ale – co oczywiste – ze szczególnym udziałem lokalnych wykonawców. Zapraszamy już teraz i obiecujemy, że wkrótce pojawi się więcej informacji o naszym projekcie. Do zobaczenia!

Zobacz galerię: